Preskočiť na obsah

Trpká prehra s Nitrou v posledných sekundách

Celok HC UNIZA sa stretol v stredu 8.11. s univerzitným tímom z Nitry. Philosophers pricestovali do Žiliny s posilneným sebavedomím, nakoľko dokázali v predošlom duely poraziť maďarský celok z Gyoru, s ktorým UNIZA prehrala 7:1.

Domáci sa aj napriek prvému inkasovanému gólu dokázali vzchopiť a po prvej tretine išli do šatne s vedením 2:1 po dvoch góloch najlepšieho strelca Richarda Gašpierika. V rámci druhej tretiny hostia otočili duel vo svoj prospech, no vedenie im vydržalo iba minútu a dvadsať sekúnd, kedy strela Jakuba Legiňa prekonala hosťujúceho brankára. Všetko nasvedčovalo tomu, že sa duel medzi Žilinou a Nitrou bude, ako v minulej sezóne, opäť predlžovať. V poslednej minúte však vo vlastnej presilovke prišlo obrovské zaváhanie domácej obrany, ktorej unikol Timur Král a deväť sekúnd pred koncom zariadil trojbodový zisk pre Philosophers.

Konečný výsledok: HC UNIZA  3:4  Philosophers Nitra
    góly domácich: Gašpierik 2, Legiň