Preskočiť na obsah

Rekordne najmladší káder v zápase EUHL

Tím HC UNIZA včera nastúpil na svoj prvý zápas v rámci nového ročníka Európskej Univerzitnej Hokejovej Ligy proti UMB Hockey Team. Výrazne omladený káder Žilinčanov sa nedokázal proti úradujúcemu majstrovi EUHL presadiť a nakoniec sa z Bystrice po výsledku 6:1 vracia bodovo naprázdno. V tíme sa predstavilo až deväť nováčikov vrátane juniora Marka Rzouneka, ktorý sa ako jediný dokázal presadiť proti domácemu brankárovi Kubiridžakovi. „Za mňa by som zhodnotil zápas tak, že som si premiéru v EUHL veľmi užil a hral som najlepšie ako som vedel. Dodal by som však, že to už bude iba lepšie ako môj včerajší výkon a rovnako tak aj výkony celého tímu sa budú už len zlepšovať. K tomu môjmu gólu by som povedal, že som veľmi rád, že sa mi včera pošťastilo … predsa len, takýto gól sa v hokeji len tak nevidí a som rád, že hneď v prvom zápase som mohol bodovať za Unizu“ – zhodnotil zápas a svoj premiérový zásah iba 18-ročný útočník Marko Rzounek.

Do zápasu nastupovali hokejisti Žilinskej univerzity v Žiline s rekordne najmladším kádrom, keď ich vekový priemer iba tesne presahoval 20 rokov (20,32). „Aj napriek výsledku a viacerým chybám sa musíme pozerať na pozitíva a potenciál tohto tímu. Zápas nám ukázal veci, na ktorých sa budeme snažiť popracovať v priebehu ďalších tréningov“ – povedal po zápase hlavný tréner Bielečka.

Premiéru si odkrútil aj brankár Ján Bútora, ktorý sa v duely proti UMB predviedol viacerými fantastickými zákrokmi: „Začiatok bol z našej strany pomalší, bol to úplne iný hokej než na aký som bol doteraz zvyknutý. Boli tam veľmi dobré momenty ale stále je na čom pracovať a rovnako sme zistili aj to, čo treba zlepšiť do ďalších zápasoch.“

UMB Hockey Team   6:1   HC UNIZA

Gól HC UNIZA: 16´ Rzounek

Zostava HC UNIZA: Bútora, Kromka - Koreník (C), Ako, Bubela, Beňuš, Pánik, Klopan - Rzounek, Gašpierik, Tretinár, Šimko, Valášek, Bárdoš, Oravec, Hlovatskyi, Hollý, Migila, Kraľovanský