Preskočiť na obsah

Body ostávajú doma! HC UNIZA porazila University Spartakus 3:1

HC UNIZA sa predstavila na domácom ľade už po druhýkrát v sezóne. Po študentoch z banskobystrickej UMB privítali „modrobieli“ košický univerzitný tím. Spartakus zatiaľ odohral iba jeden zápas a na konte zatiaľ nemal, rovnako ako UNIZA, žiaden bod. Bolo teda zrejmé, že víťaz duelu sa výraznejšie odlepí od dna tabuľky EUHL.

Žilinčania začali výborne a v prvej tretine išli do vedenia po využitej presilovke Gašpierika. V prostrednej časti hry zvyšoval vedenie Petrinec a Žilinčania si tak aj vďaka skvelému výkonu Ševčíka kráčali po prvé body v sezóne. Komplikácia prišla v 51. minúte po góle, ktorý vsietil hosťujúci hráč Miahki. Tento stav však nevydržal dlho a UNIZA šla opäť do dvojgólového vedenia. V čase 52:40 sa presadil Legiň a stanovil tak konečné skóre v pomere 3:1.

Konečný výsledok: HC UNIZA  3:1  University Spartakus
    góly domácich: Gašpierik, Petrinec, Legiň